Alufelgi i ich przewaga nad obręczami stalowymi

Na drodze do powszechności felg aluminiowych stoją względy ekonomiczne. Są one wciąż stosunkowo drogie, szczególnie w odniesieniu do stalowych odpowiedników. Kupno dobrej jakości alufelg pociąga za sobą wydatek od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Jednak zalety obręczy ze stopów lekkich są na tyle istotne, iż warto rozważyć właśnie ten zakup.

Jak dbać o felgi aluminiowe?

Felgi aluminiowe oprócz swoich właściwości technicznych i eksploatacyjnych kreują indywidualny charakter samochodu. Bogate wzornictwo i pokrycie trzema warstwami lakieru nadaje im niezapomnianego wyglądu. Należy podkreślić, że ten wyjątkowy wygląd, wymaga również wyjątkowego traktowania.

Odpowiednie wyważenie kół

Koła w naszym aucie są szalenie istotnym elementem wpływającym bezpośrednio na bezpieczeństwo i komfort podróży. Stan techniczny opon i felg ma też wpływ na inne podzespoły zawieszenia samochodu. Nienaganny stan bieżnika opony i przepisowe ciśnienie nie wystarczy. Koła jako całość muszą być także optymalnie wyważone.

Porównanie felg stalowych i aluminiowych

Kupując nowe felgi do posiadanego samochodu mamy do wyboru koła stalowe, albo aluminiowe. Oba rodzaje obręczy różni materiał, z jakiego je wykonano, jak również takie aspekty jak waga i przeznaczenie.

Jakie felgi w zimie?

Okres zimowy to ciężki czas zarówno dla kierowców jaki i pojazdów. Jest to pora roku, która szczególnie daje się we znaki felgom, czy to stalowym, czy aluminiowym. Większa ilość dziur w jezdni, sól, piasek, są to czynniki, które ułatwiają uszkodzenie obręczy koła w zimie, niezależnie od tego, z czego jest wykonana.

Czy warto posiadać dwa komplety felg

To, że potrzebujemy dwa komplety opon, na sezon letni i zimowy, jest sprawą oczywistą dla każdego kierowcy. Powstaje tez pytanie, czy także warto posiadać dwa komplety felg stalowych, bądź aluminiowych?